Gouds ingenieursbureau gaat olie maken uit plastic afval…

by redactie on 19 september 2013

in Regio

Ingenieursbureau Petrogas uit Gouda heeft zijn grootste order ooit binnengehaald. De dochteronderneming van aannemer Mourik, een familiebedrijf dat 65 jaar geleden werd opgericht, gaat voor buitenlandse opdrachtgevers installaties ontwerpen en bouwen die uit plastic afval olie maken. Met de order is de komende vijf jaar een bedrag gemoeid van zeker 225 miljoen euro, waarbij het gaat om 15 installaties van 15 miljoen euro per stuk. Petrogas verwacht uiteindelijk nog meer installaties te kunnen bouwen, zei een woordvoerder donderdag. Het ingenieursbureau met 198 medewerkers draaide vorig jaar een omzet van 60 miljoen euro.

De order is ook goed nieuws voor gespecialiseerde metaalbedrijven in de omgeving, waaraan Petrogas een deel van het werk zal uitbesteden. Het uit te besteden werk vertegenwoordigt een waarde van 90 miljoen euro.

De eerste installatie zal in Duitsland worden gebouwd, in de buurt van Dresden. Daarnaast worden installaties gebouwd in andere Europese landen en in landen buiten Europa. Petrogas wil hierover nog geen nadere mededelingen doen. Ook in Nederland is er belangstelling, maar dat heeft nog geleid tot een concrete opdracht.

De order vloeit voor uit de samenwerking tussen Petrogas en het Zwitserse bedrijf DiesOil Engineering, dat een patent heeft op een proces om van plastic afval olie te maken.