Maak ‘uit eten’ gemakkelijker voor gehandicapten…

by redactie on 30 september 2016

in Waddinxveen

In de week van 3 tot en met 8 oktober ontvangen Waddinxveense restaurants een oproep van het Platform Gehandicapten de toegang tot hun bedrijf te verbeteren voor mensen met een beperking zoals gebruikers van een rolstoel. In juli van dit jaar is in Nederland het VN-verdrag voor rechten van gehandicapte personen van kracht geworden. Als uitvloeisel daarvan hebben deze burgers voortaan recht op gelijke behandeling in bijvoorbeeld winkels en theaters, maar ook in restaurants en andere uitgaansgelegenheden. Het thema van de landelijke Week van de Toegankelijkheid van 3 tot en met 8 oktober is daarom ook ‘Aan tafel, iedereen eet mee’. Wettelijk geldt al een recht op gelijke behandeling in het onderwijs en op het gebied van werken, wonen en openbaar vervoer. Die rechten worden nu uitgebreid en de regelgeving wordt aangepast wat in elk geval inhoudt dat restaurants vanaf 1 januari 2017 toegankelijk moeten zijn, eventueel na eenvoudige aanpassingen.

Voor de horecasector betekent dit onder meer dat moet worden gezorgd voor een toegangsdeur met een breedte van minimaal 90 cm., er mogen geen drempels hoger dan 2 cm. zijn en als er sprake is van een helling naar de ingang mag deze niet te steil zijn. Wenselijk is verder dat binnen 50 m. (ev. maximaal 200 m.) van de ingang van het bedrijf een gehandicaptenparkeerplaats (GPP) beschikbaar is. Een aangepast toilet is belangrijk voor mensen met een handicap. Ook daarvoor geldt een aantal voorschriften. Het PGW verzoekt restaurants in publicaties en op websites de aanwezigheid van zo’n toilet alleen te noemen als het werkelijk aan deze eisen voldoet. Anders leidt het voor gehandicapte bezoekers tot teleurstellingen.

Soms zal de bestaande bouwkundige situatie het onmogelijk maken te voldoen aan alle eisen, maar vaak is met beperkte middelen al veel te bereiken. Het PGW biedt aan mee te denken over eventuele aanpassingen.De oproep van het PGW bevat verder een aantal praktische tips die het ‘uit eten’ voor gehandicapten – 15% van de bevolking – aantrekkelijker maakt. Bijvoorbeeld een iets verhoogde tafel waar iemand met een rolstoel onder kan rijden. Of: zorg voor een bak water voor de geleide- of hulphond.