Netwerk Chronische Pijn actief partner van Week van de Pijn.
De week van 26 september tot 1 oktober is uitgeroepen tot Nationale Week van de Pijn. In Nederland lijden maar liefst 2,2 miljoen mensen aan chronische pijn.Pijn is een natuurlijk beschermingsmechanisme van het lichaam. Er is iets niet in orde en daar moet iets aan gedaan worden. Acute pijn heeft meestal een duidelijke oorzaak, bijvoorbeeld een verwonding of infectie. Na een tijdje rust of behandeling van de oorzaak gaat deze pijn weer over.
Pijn kan echter ook chronisch worden. We spreken van chronische pijn wanneer pijnklachten langer dan 3 maanden blijven bestaan. Er is dan geen één op één relatie (meer) met het oorspronkelijke letsel. Vaak zijn er meerdere redenen waarom de pijn blijft. Dit is in iedere situatie anders. Belangrijk is om inzicht te krijgen in de persoonlijke situatie.
Oefentherapeuten Cesar-Mensendieck, aangesloten bij het Netwerk Chronische Pijn, kijken in de behandeling wat chronische pijn en de gevolgen daarvan voor u betekenen en op welke manier u hiermee anders kunt omgaan. Het uiteindelijk doel is dat u zelf invloed leert uitoefenen op de pijn, beter kunt functioneren en een betere kwaliteit van leven ervaart.
Het landelijk netwerk oefentherapeuten chronische pijn (www.netwerkchronischepijn.nl) onderschrijft het belang van een nieuwe aanpak van chronische pijn en heeft zich als partner aangesloten bij Pijn Samen, drijvende kracht achter de Nationale Week van de Pijn (www.weekvandepijn.nl) Van belang zijn actuele kennis en een betere samenwerking met de patiënt als regisseur. Op beide sites vind u nog meer informatie over chronische pijn en aangesloten oefentherapeuten bij u in de buurt.