Terugdringen van CO2 met zonnepanelen…

by redactie on 25 november 2015

in Waddinxveen

Op dinsdag 24 november 2015 heeft wethouder Martijn Vroom in het kantoor van Woonpartners Midden-Holland de op het dak geplaatste zonnepanelen officieel geactiveerd. Hij deed dit door het informatiepaneel, dat weergeeft hoeveel energie de panelen leveren, te onthullen. Op dit paneel is voor medewerkers en bezoekers op elk moment van de dag zichtbaar wat de omvang van de energiebesparing is en de vermindering van de CO2 uitstoot. Wethouder Vroom complimenteerde Woonpartners met de plaatsing van de zonnepanelen. “Volgens mij is Woonpartners de eerste maatschappelijke organisatie in Waddinxveen die op deze manier aan energiebesparing doet. De gemeente heeft een duurzaamheidsvisie, maar we realiseren ons dat er organisaties nodig zijn naast de gemeente om die visie uit te voeren. Met kleine maatregelen zijn grote bedragen gemoeid, maar de kwaliteit van leven gaat er op vooruit”, aldus de wethouder. “Samen met de energiecoaches die de gemeente inzet kan een bewoner al snel € 100 tot € 200 besparen.” René Mascini, directeur-bestuurder van Woonpartners bedankte de wethouder voor zijn komst en complimenten. De plaatsing van de zonnepanelen op het kantoor van Woonpartners is de start van een reeks initiatieven van de woningcorporatie om in het kader van de duurzaamheid een bijdrage te leveren aan het terugdringen van de uitstoot van CO2.

van links naar rechts: Jan Roggeveen, René Mascini, Henk van Velzen en Martijn Vroom. van links naar rechts: Jan Roggeveen, René Mascini, Henk van Velzen en Martijn Vroom.

 

De op het kantoor geplaatste 192 panelen leveren gemiddeld 45.000 kWh per jaar. Met een verbruik van een gemiddeld huishouden komt dit op een teruggave van energie van 13,4 huishoudens. In een periode van circa 10 jaar zijn de investeringskosten terugverdiend.

Woonpartners plaatst in de toekomst ook op andere complexen zonnepanelen. In 2015 starten de werkzaamheden op het dak van de Zuidrandflat in Gouda en in 2016 het seniorencomplex bij het Anne Frank Centrum in Waddinxveen. Op beide complexen komen in het totaal 880 zonnepanelen. Woonpartners streeft ernaar om in de toekomst meer complexen van zonnepanelen te voorzien. “Ook voor individuele woningen?” was de vraag van Henk van Velzen, voorzitter van de huurderkoepel HWZM. Hij juicht namelijk energiebesparende maatregelen van harte toe, zeker als dat ook tot lagere woonlasten voor huurders leidt.

Na de officiële handeling was er gelegenheid tot het uitwisselen van gedachten. Dankzij de aanwezigheid van de wethouder, een vertegenwoordiger van het duurzaamheidsplatform, leveranciers, adviseur, medewerkers en huurdersvertegenwoordigers ontstond spontaan een levendige discussie met reacties op nieuwe ontwikkelingen, sparren rondom ideeën en aanvullen van denkbeelden voor de toekomst. René Mascini nodigde alle aanwezigen uit voor een aparte bijeenkomst om door te praten over het onderwerp duurzaamheid. Er zijn veel ontwikkelingen op dit terrein die van belang kunnen zijn voor onze activiteiten in de komende jaren.

Jan Roggeveen, vertegenwoordiger van het Duurzaamheidplatform Waddinxveen is verheugd dat Woonpartners al sinds de oprichting van het platform, 3 jaar geleden, een prominent lid is. “Het denken is omgezet in daden” zo sprak hij. “Het is een begin van een langdurige ontwikkeling waarbij er landelijk al heel wat goede voorbeelden zijn. Denk aan het weren van vervuilende dieselauto’s in Rotterdam of het plaatsen van 80.000 zonnepanelen door Tata Steel”. Hij kijkt uit naar de resultaten van de klimaatconferentie op 30 november. Recentelijk overweegt Nederland om de kolencentrales te sluiten. “Dat bedoel ik met het omzetten van denken. Het is een hele stap vooruit.”

Eind 2012 is door het Industrieel Contact Waddinxveen (ICW), in afstemming met gemeente Waddinxveen, Provincie Zuid-Holland en diverse regionale bedrijven het Duurzaamheidsplatform Waddinxveen opgericht. Dit platform wil verduurzaming in Waddinxveen op de kaart zetten. Als lid van dit platform draagt Woonpartners Midden-Holland met de installatie van PV-panelen bij aan de doelstelling van dit platform. Projecten kunnen betrekking hebben op het verminderen van energieverbruik en CO2-emissie, verbeteren van ruimtelijke kwaliteit of herstructurering van ruimtegebruik. Investeren in duurzaamheid leidt niet alleen tot flinke kostenbesparingen, maar biedt ook commerciële kansen.