Geen harde bezuinigingsmaatregelen voor tekort in sociaal domein…

by redactie on 24 juni 2015

in Waddinxveen

De budgetten die gemeenten ontvangen via het Rijk voor de overgehevelde decentralisatietaken zijn duidelijk geworden tijdens de meicirculaire. Voor Waddinxveen zorgt dit in 2019 voor een negatief saldo van € 2,5 of € 3 miljoen.

Op 1 juni ontvingen gemeenten de meicirculaire van het ministerie van BZK. Deze circulaire bevat informatie over de bijstelling van de budgetten die gemeenten ontvangen via het Rijk. Voor Waddinxveen betekent dit een negatief saldo. Het college van burgemeester en wethouders wil eerst duidelijkheid over de uitgaven voordat ze overgaan op bezuinigingen. Vooruitlopend op de begroting 2016 – 2019 wordt uiteraard wel gezocht naar ombuigingsvoorstellen met financiële effecten die het tekort enigszins drukken. Het college vindt het echter niet verantwoord nu voor het volledige tekort van € 2,5 of € 3 miljoen harde bezuinigingen te zoeken en maatregelen te treffen, terwijl niet zeker is of dit tekort daadwerkelijk gaat optreden. De uitgaven die de gemeente gaat maken voor de decentralisatietaken zijn namelijk nog niet duidelijk. Er is geen of onvoldoende zicht op de uitgaven doordat de aantallen van de Jeugdhulp nog niet helemaal bekend zijn en daardoor de financiële omvang niet.

Het college wil hiermee voorkomen dat pijnlijke maatregelen worden voorgesteld die achteraf niet nodig blijken te zijn als de werkelijke uitgaven minder zijn dan nu wordt aangenomen. Dat geeft onrust en onzekerheid bij mensen in een kwetsbare omgeving. De gemeente loopt daarmee wel het risico dat ze onder preventief toezicht van de provincie gesteld wordt omdat er geen sluitende meerjarenbegroting ligt.
Bron: gemeente Waddinxveen